Неділя, 05.12.2021, 03:44
КРИВОРІЗЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ТРАНСПОРТНО-МЕТАЛУРГІЙНИЙ ЛІЦЕЙ
Вітаю Вас Гість | RSS

НАЗАВЖДИ В ПАМ'ЯТІ
Меню сайту
Ми в СОЦМЕРЕЖАХ
САЙТИ ПЕДАГОГІВ
 • БІБЛІОТЕКАР КПТМЛ - ДОРОДОНЦЕВА ЛАРИСА МИХАЙЛІВНА
 • Міні-чат
  Наше опитування
  Оцените процесс обучения в лицее
  Всього відповідей: 321
  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Закони України, постанови, накази,  що регулюють діяльність соціально-психологічної служби та організацію роботи зі здобувачами освіти, педагогами, батьками (опікунами)

  СТОП БУЛІНГ (ЦЬКУВАННЯ)!!!

  Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)

  /2018-2019/vyxovna/pro_vnesennja_zmin_do_dejaki-vid_18.12.2018_2657-v.pdf

  Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькування) у КПТМЛ

  /2018-2019/vyxovna/procedura_podannja_zajavi.doc

  Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) у закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу

  /2018-2019/vyxovna/porjadok_reaguvannja.doc

  План заходів КПТМЛ щодо протидій та профілактики булінгу на 2019-2020 н.р.

  /bulling/1_007.jpg/bulling/1_008.jpg

  Відповідальність за булінг

  /bulling/1/vidpovidalnist_za_buling.docx

  Алгоритм дії у випадку прояву булінгу у закладі

  /bulling/1/algoritm_dij

  Чого не слід робити педагогу

  /bulling/1/buling-chogo_ne_slid_robiti_pedagogu.docx

  Пам'ятка для батьків

  /bulling/1/buling-pam-jatka_dlja_batkiv.docx

  Корисні посилання антибулінг

  /bulling/1/korisni_poslannja-antibuling.docx

  Пам'ятка для жертви булінгу

  /bulling/1/pam-jatka_dlja_zhertvi_bulingu.docx

  План заходів протидії булінгу

  /bulling/1/plan_zakhodiv_protidiji_bulingu.docx

  Рекомендації педагогу щодо протидії булінгу

  /bulling/1/rekomendaciji_pedagogu_shhodo_protidiji_bulingu.docx

  Рекомендації учням щодо уникнення булінгу

  /bulling/1/rekomendaciji_uchnjam_shhodo_uniknennja_bulingu.docx

  Відповідальність за булінг

  /bulling/1/vidpovidalnist_za_buling.docx

  Заява булінг

  /bulling/1/zajava-buling.docx

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

     Декларація прав дитини

  /SPS/deklaracija_prav_ditini.pdf


  "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення"

  /SPS/zakon_pro_zaboronu_tjutjunopalinnja.pdf


  Постанова 226 "Про поліпшення навчання, виховання соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування"

  /SPS/postanova_226.pdf


  Закон "Про охорону дитинства"

  /SPS/pro_okhoronu_ditinstva.pdf


  Постанова № 866 від 24.09.2008 "Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини"

  http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/866-2008-%D0%BF


  Постанова  від 21 листопада 2013 р. № 895 "Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах"

  /2016-2017/Vihovna/psuxol/4-postanova_kmu_vid_21.11.2013_895.docx


  Постанова  від 21 листопада 2013 р. № 896  "Про затвердження Порядку виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей (осіб)"

  /2016-2017/Vihovna/psuxol/3-postanova_kmu_vid_21.11.2013_896.docx


  Лист МОН Методичні рекомендації щодо взаємодії педагогічних працівників у навчальних закладах та взаємодії з іншими органами і службами щодо захисту прав дітей /2016-2017/Vihovna/psuxol/2-list_mon_ukrajini_vid_28.12.2016_19-680.doc

   

  Законодавча база України про захист прав дітей

  ВИТЯГ з основних документів

  Конвенція ООН про права дитини

   (ратифікована постановою Верховної Ради УРСР від 27 лютого 1991 року)

  (витяг)

  Стаття 1. Дитиною є кожна людська істота до досягнення нею 18-річного віку.

  Стаття 2. Держави-учасниці вживають необхідних заходів для забезпечення захисту дитини від усіх форм дискримінації  або покарання.

  Стаття 3. В усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

  Стаття 5. Держави-учасниці поважають відповідальність, права і обов'язки батьків належним чином управляти і керувати дитиною щодо здійснення її прав.

  Стаття 6. Держави-учасниці визнають, що кожна дитина має невід'ємне право на життя.

  Стаття 7. Дитина реєструється зразу ж після народження і з моменту народження має право на ім'я та набуття громадянства, піклування батьків.

  Стаття 8. Держави-учасниці забезпечують те, щоб дитина не розлучалась з батьками всупереч їх бажанню.

  Стаття 12. Держави-учасниці забезпечують дитині, здатній сформулювати власні погляди, право вільно висловлювати ці погляди з усіх питань, що торкаються дитини.

  Стаття 19. Держави-учасниці вживають всіх необхідних заходів з метою захисту дитини від усіх форм фізичного і психологічного насильства, образи чи зловживань, відсутності піклування чи недбалого поводження та експлуатації, включаючи сексуальні зловживання, з боку батьків, законних опікунів.   

  Стаття 20. Дитина, яка тимчасово чи постійно позбавлена сімейного оточення або яка в її власних інтересах не може залишатися в такому оточенні, має право на особливий захист і допомогу, що надається державою.

  Стаття 27. Держави-учасниці визнають право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини.

  Стаття 28. Держави-учасниці визнають право дитини на освіту.

  Стаття 31. Держави-учасниці визнають право дитини на відпочинок і дозвілля, право брати участь в іграх та розважальних заходах, що відповідають її віку.

    Конституція України від 28 червня 1996 року

  (витяг)

  Стаття 51. Шлюб грунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов’язки у шлюбі та сім’ї.

  Батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття.

  Повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків.

  Сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.

  Стаття 52. Діти рівні у своїх правах незалежно від походження, а також від того, народжені вони у шлюбі чи поза ним.

  Будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються за законом.

  Утримання та виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, покладається на державу. Держава заохочує і підтримує благодійницьку діяльність щодо дітей.

  Стаття 53. Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою.

  Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам.

  Громадяни мають право безоплатно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі.

   Громадянам, які належать до національних меншин, відповідно до закону гарантується право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних навчальних закладах або через національні культурні товариства.

   Кодекс України про адміністративні правопорушення

  (витяг)

  Стаття 173-2. Вчинення насильства в сім’ї або невиконання захисного припису

  Вчинення насильства в сім’ї, тобто умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого, а так само невиконання захисного припису особою, стосовно якої він винесений,- тягнуть за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку.

  Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі якщо за обставинами справи, з урахуванням особи порушника, застосування цих заходів буде визнано недостатнім, — адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

  Стаття 184. Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей

  Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей — тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Вчинення неповнолітніми діянь, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, що їх замінюють, від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Закон України "Про освіту"

  (витяг)

  Стаття 56. Обов’язки педагогічних та науково-педагогічних працівників

  Педагогічні та науково-педагогічні працівники зобов’язані:

  - постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну культуру;

  - забезпечувати умови для засвоєння учнями, студентами навчальних програм на рівні обов’язкових вимог щодо змісту, рівня та обсягу освіти, сприяти розвиткові здібностей дітей, учнів, студентів;

  - настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до принципів загальнолюдської моралі: правди, справедливості, відданості, патріотизму, гуманізму, доброти, стриманості, працелюбства, поміркованості, інших доброчинностей;

  - виховувати у дітей та молоді повагу до батьків, жінки, старших за віком, народних традицій та звичаїв, національних, історичних, культурних цінностей України, її державного і соціального устрою, дбайливе ставлення до історико-культурного та природного середовища країни;

  - готувати учнів та студентів до свідомого життя в дусі взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;

  - додержувати педагогічної етики, моралі, поважати гідність дитини, учня, студента;

  - захищати дітей, молодь від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, запобігати вживанню ними алкоголю, наркотиків, іншим шкідливим звичкам.

  Стаття 59. Відповідальність батьків за розвиток дитини

  Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку дитини як особистості. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки та особи, які їх замінюють, зобов’язані:

  постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей; поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до державної і рідної мови, сім’ї, старших за віком, до народних традицій та звичаїв; сприяти здобуттю дітьми освіти у навчальних закладах або забезпечувати повноцінну домашню освіту відповідно до вимог щодо її змісту, рівня та обсягу; виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини.

  Стаття 60. Права батьків

  Батьки або особи, які їх замінюють, мають право: вибирати навчальний заклад для неповнолітніх дітей; обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування навчальних закладів; звертатися до державних органів управління освітою з питань навчання, виховання дітей; захищати у відповідних державних органах і суді законні інтереси своїх дітей.

  Закон України  "Про охорону дитинства"

   (витяг)

  Стаття 11. Дитина і сім’я

  Сім’я є природним середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального, культурного, соціального розвитку дитини, її матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього.

  Кожна дитина має право на проживання в сім’ї разом з батьками або в сім’ї одного з них та на піклування батьків.

  Батько і мати мають рівні права та обов’язки щодо своїх дітей. Предметом основної турботи та основним обов’язком батьків є забезпечення інтересів своєї дитини.

  Стаття 12. Права, обов’язки та відповідальність батьків за виховання та розвиток дитини

  Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку особистості дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

  Позбавлення батьківських прав або відібрання дитини у батьків без позбавлення їх цих прав не звільняє батьків від обов’язку утримувати дітей.

  Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров’я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов’язків відповідно до закону.

  У разі відмови від надання дитині необхідної медичної допомоги, якщо це загрожує її здоров’ю, батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність згідно з законом...

  Стаття 14. Розлучення дитини з сім’єю

  Діти та батьки не повинні розлучатися всупереч їх волі, за винятком випадків, коли таке розлучення необхідне в інтересах дитини і цього вимагає рішення суду, що набрало законної сили…

  Стаття 15. Спілкування дитини з батьками, які проживають окремо

  Дитина, яка проживає окремо від батьків або одного з них, має право на підтримання з ними регулярних особистих стосунків і прямих контактів…

    Сімейний кодекс України

  (витяг)

            Стаття 150. Обов’язки батьків щодо виховання та розвитку дитини

  Батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. Батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьки зобов’язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.

  Батьки зобов’язані поважати дитину. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов’язку батьківського піклування щодо неї. Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини. Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.           

          Стаття 152. Забезпечення права дитини на належне батьківське виховання

  Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом.

  Дитина має право противитися неналежному виконанню батьками своїх обов’язків щодо неї.

  Дитина має право звернутися за захистом своїх прав та інтересів до органу опіки та піклування, інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій. Дитина має право звернутися за захистом своїх прав та інтересів безпосередньо до суду, якщо вона досягла чотирнадцяти років.

           Стаття 154. Права батьків по захисту дитини

  Батьки мають право на самозахист своєї дитини, повнолітніх дочки та сина.

  Батьки мають право звертатися до суду, органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій за захистом прав та інтересів дитини, а також непрацездатних сина, дочки як їх законні представники без спеціальних на те повноважень. Батьки мають право звернутися за захистом прав та інтересів дітей і тоді, коли відповідно до закону вони самі мають право звернутися за таким захистом.

            Стаття 180. Обов’язок батьків утримувати дитину

  Батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

              Стаття 199. Обов’язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання

  Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

  Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

   Цивільний кодекс України

  (витяг)

  Стаття 1178. Відшкодування шкоди, завданої малолітньою особою

  Шкода, завдана малолітньою особою (яка не досягла чотирнадцяти років), відшкодовується її батьками (усиновлювачами) або опікуном чи іншою фізичною особою, яка на правових підставах здійснює виховання малолітньої особи, — якщо вони не доведуть, що шкода не є наслідком несумлінного здійснення або ухилення ними від здійснення виховання та нагляду за малолітньою особою.

  Якщо малолітня особа завдала шкоди під час перебування під наглядом навчального закладу, закладу охорони здоров’я чи іншого закладу, що зобов’язаний здійснювати нагляд за нею, а також під наглядом особи, яка здійснює нагляд за малолітньою особою на підставі договору, ці заклади та особа зобов’язані відшкодувати шкоду, якщо вони не доведуть, що шкоди було завдано не з їхньої вини...

  Обов’язок відшкодувати шкоду, завдану малолітньою особою, не припиняється у разі досягнення нею повноліття. Після досягнення повноліття особа може бути зобов’язана судом частково або в повному обсязі відшкодувати шкоду, завдану нею у віці до чотирнадцяти років життю або здоров’ю потерпілого, якщо вона має достатні для цього кошти, а батьки є неплатоспроможними або померли.

             Стаття 1179. Відшкодування шкоди, завданої неповнолітньою особою

  Неповнолітня особа (у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років) відповідає за завдану нею шкоду самостійно на загальних підставах. У разі відсутності у неповнолітньої особи майна, достатнього для відшкодування завданої нею шкоди, ця шкода відшкодовується в частці, якої не вистачає, або в повному обсязі її батьками (усиновлювачами) або піклувальником, якщо вони не доведуть, що шкоди було завдано не з їхньої вини. Якщо неповнолітня особа перебувала у закладі, який за законом здійснює щодо неї функції піклувальника, цей заклад зобов’язаний відшкодувати шкоду в частці, якої не вистачає, або в повному обсязі, якщо він не доведе, що шкоди було завдано не з його вини.

   Обов’язок батьків (усиновлювачів), піклувальника, закладу, який за законом здійснює щодо неповнолітньої особи функції піклувальника, відшкодувати шкоду припиняється після досягнення особою, яка завдала шкоди, повноліття або коли вона до досягнення повноліття стане власником майна, достатнього для відшкодування шкоди.

  Стаття 1180. Відшкодування шкоди, завданої неповнолітньою особою після набуття нею повної цивільної дієздатності

  Шкода, завдана неповнолітньою особою після набуття нею повної цивільної дієздатності, відшкодовується цією особою самостійно на загальних підставах. У разі відсутності у неповнолітньої особи, яка набула повної цивільної дієздатності, майна, достатнього для відшкодування завданої нею шкоди, ця шкода відшкодовується в частці, якої не вистачає, або в повному обсязі її батьками (усиновлювачами) або піклувальником, якщо вони дали згоду на набуття нею повної цивільної дієздатності і не доведуть, що шкоди було завдано не з їхньої вини. Обов’язок цих осіб відшкодувати шкоду припиняється з досягненням особою, яка завдала шкоди, повноліття.

  Кримінальний кодекс України

  (витяг)

  Стаття 22. Вік, з якого може наставати кримінальна відповідальність

                  Кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося шістнадцять років.

                  Особи, що вчинили злочини у віці від чотирнадцяти до шістнадцяти років, підлягають кримінальній відповідальності лише за умисне вбивство, посягання на життя державного чи громадського діяча, працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця, судді, народного засідателя чи присяжного у зв’язку з їх діяльністю, пов’язаною із здійсненням правосуддя, захисника чи представника особи у зв’язку з діял


  Вхід на сайт
  Календар
  «  Грудень 2021  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
    12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031
  Україна-наш дім)
  Пошук
  Архів записів
  Друзі сайту
 • Президент України
 • Верховна Рада України
 • Департамент освіти та науки Дніпропетровської ОДА
 • Навчально-методичний центр ПТО у Дніпропетровській області
 • Криворізький міський методичний центр ПТО
 • Дніпропетровський індустріально-педагогічний технікум
 • Наші фотографії
 • ФОТОАЛЬБОМ
 • ФОТОАЛЬБОМИ
  Copyright MyCorp © 2021
  Створити безкоштовний сайт на uCoz