Неділя, 05.12.2021, 03:02
КРИВОРІЗЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ТРАНСПОРТНО-МЕТАЛУРГІЙНИЙ ЛІЦЕЙ
Вітаю Вас Гість | RSS

НАЗАВЖДИ В ПАМ'ЯТІ
Меню сайту
Ми в СОЦМЕРЕЖАХ
САЙТИ ПЕДАГОГІВ
 • БІБЛІОТЕКАР КПТМЛ - ДОРОДОНЦЕВА ЛАРИСА МИХАЙЛІВНА
 • Міні-чат
  Наше опитування
  Оцените процесс обучения в лицее
  Всього відповідей: 321
  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  У вихованні органічно зливається суспільне й інтимне.

  У цьому злитті, на мій погляд, і

  полягає гармонія людського щастя…

  Тільки разом з батьками, спільними зусиллями,

  вчителі можуть дати дітям велике людське щастя.

  В.О. Сухомлинський

      Взаємодія ліцею, сім`ї  і громадськості  - один з головних принципів організації освіти. Він ґрунтується на спільності інтересів держави, народу, на єдності виховних завдань та ідеалів кожної сім`ї й суспільства в цілому. Педагогічний союз учителя і батьків – це могутня сила виховання.

      Організація повноцінної взаємодії педагогів і батьків є сьогодні одним з головних завдань, що стоять перед колективом ліцею. Оцінка спілкування педагогів і батьків може вчасно звернути увагу адміністрації на необхідність проведення корекції, підвищення рівня професійної майстерності вчителів у співробітництві з родиною. Сучасним педагогам у стратегії співпраці з батьками необхідно передбачити проблеми, які є актуальними для окремих учнівських колективів. Робота з батькаим повинна мати випереджальний характер, готувати батьків до розуміння дітей та їхніх проблем.

      Пропаганда педагогічних знань з метою підвищення педагогічної освіти батьків, організація та проведення заходів, спрямованих на опанування батьками педагогічних знань, - це головне завдання ліцеюу роботі з батьками.

      Формальні, нецікаві класні та ліцейські збори, виклики батьків до ліцею з метою не стільки об`єднати зусилля, скільки полаяти батьків, пригрозити їм – усе це позбавляє їх бажання бувати у ліцеї. Вміння в кожному учневі побачити його «Я», щось позитивне, помітити успіх, довести про це батькам, залучити батьків до загальношкільних справ – усе це сприяє збільшенню авторитету навчального закладу.

      Велику роль у данному напрямку роботи відіграють співпраця з родиною: залучення батьків до участі у житті ліцею, узгодженість дій у вихованні дитини, надання кваліфікованої допомоги та підтримки у складних педагогічних та сімейних ситуаціях тощо.

  Творче співробітництво педагогів та батьків  у досягненні виховних цілей

  Правильно організовувати та проводити роботу з батьками педагогам допомагають:

  1. Заступник директора з виховної роботи складає ліцейний план виховної роботи, допомагає у складанні планів роботи класних керівників з даного напряму, здійснює контроль їх виконання; проводить тематичні педагогічні ради, метою яких є підвищення педагогічної майстерності та культури класних керівників, батьківські всеобучі, здійснює профорієнтаційну роботу серед учнів разом з міським центром зайнятості населення.
  2. Психолог допомагає в дослідженні соціального тла родини, визначенні типу родини, дає рекомендації у складанні плану роботи з кожною родиною індивідуально, проводить корекційну роботу з дітьми та їхніми батьками.
  3. Соціальний педагог веде облік і здійснює корекційну роботу з неблагополучними родинами; взаємодіє з міськими організаціями, що працюють у цьому напрямі, - органами опіки та піклування, кримінальної міліції  зі справ дитини, службою у справах дітей, центром соціальних служб у справах дітей, сімї та молоді.
  4. Шкільний бібліотекар підбирає наявну методичну літературу з даного напряму, взаємодіє з міською бібліотекою.
  5. Класні керівники регулярно проводять батьківські збори та застосовують інші форми роботи з батьками.

  Основні напрями спільної діяльності педагогів і батьків:

  • Підтримка фізичного здоров'я учнів.
  • Спілкування й формування особистісних орієнтацій учнів: ставлення до життя, людини, культури, що сприяють розумінню загальнолюдських цінностей.
  • Пізнавальна сфера життя учнів (робота з учителями-предметниками) з урахуванням індивідуальних особливостей учнів. Захист не учня, а людини в ньому.
  • Робота з родиною - вплив на виховний потенціал родини; об'єктом уваги є не сама родина, а сімейне виховання. Тут необхідно таке:
   • вивчення сімейної атмосфери, що оточує учня, його стосунків із членами родини;
   • психолого-педагогічна освіта батьків через систему батьківських зборів, консультацій, бесід (додатки);
   • організація спільного проведення вільного часу дітей і батьків;
   • захист інтересів і прав дитини в так званих важких родинах, які потрапили у складні життєві обставини.

       Таким чином, школою реалізуються функції батьківської освіти (відомості про виховну концепцію ліцею, педагогічну позицію класного керівника, про методику виховання, про цілі й задачі особистісного розвитку учнів на даний період, про хід духовного розвитку дитини, про особливості діяльності учня, про взаємини у групі, про виявлені здібності й поточні успіхи тощо) та коректуються принципи сімейного виховання - саме тієї сторони, що стосується дитини (мистецтво любити дітей), режиму життя та діяльності дитини, що забезпечують і корекцію особистості батьків.


  Вхід на сайт
  Календар
  «  Грудень 2021  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
    12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031
  Україна-наш дім)
  Пошук
  Архів записів
  Друзі сайту
 • Президент України
 • Верховна Рада України
 • Департамент освіти та науки Дніпропетровської ОДА
 • Навчально-методичний центр ПТО у Дніпропетровській області
 • Криворізький міський методичний центр ПТО
 • Дніпропетровський індустріально-педагогічний технікум
 • Наші фотографії
 • ФОТОАЛЬБОМ
 • ФОТОАЛЬБОМИ
  Copyright MyCorp © 2021
  Створити безкоштовний сайт на uCoz